דבר היו”ר

ח

ברים יקרים,
כשהתמודדתי לראשות מרכז השלטון המקומי רציתי להפוך את הרשויות המקומיות לגוף מקצועי, חזק, מאוחד ומשפיע. 

גוף שיספרו אותו במשרדי הממשלה, ויפסיקו להשית עליו גזרות ולקצץ מתקציביו. כוח שיהיה הזרוע הביצועית האמיתית של ממשלת ישראל.
ידעתי שלא עושים זאת באמצעות דיבורים חסרי תכלית ואיומים
בהשבתות, אלא דרך עבודה קשה, התמדה ושיתוף פעולה מלא עם הממשלה.

לא פחדנו להציב את היעדים הגבוהים ביותר, ועמדנו בכולם; הפיכת הרשויות המקומיות
לכוח מניע בחברה הישראלית, קידום רשויות ממגזרים שונים, שיפור החינוך במדינת ישראל ויצירת אלטרנטיבות להורים עובדים, חיזוק העורף ומוכנותו לחירום, הכנסת חדשנות לחיי התושבים ולהתנהלות הרשויות, הגדלת התקציבים לרשויות, וחיזוק עובדי הרשויות המקומיות.

ניהלנו שיח מקצועי ומפרה עם כל הגופים המשמעותיים במשק ובחברה הישראלית; יחד עם השרים וראש הממשלה קידמנו את רפורמת הסייעת השניה, תכנית 922 לקידום המגזר הערבי, רפורמת הצהרונים החברתיים, התכנית לצמצום מספר התלמידים בכיתות, הסכמי גג, הגדלת מענקי האיזון ועוד יוזמות רבות שכללו את כלל משרדי הממשלה וועדות הכנסת. בשיתוף פעולה עם ההסתדרות והאוצר קידמנו הסכמי שכר חסרי תקדים שמיטיבים עם עובדי רשויות מקומיות בכל הדרגים, ופעלנו לשיפור מערך ההכשרות של עובדים בכל התפקידים.

בנוסף, פעלנו לחיזוק מעמד השלטון המקומי במישור הבינ"ל וחברנו לגופים מוניציפאליים ומקצועיים ברחבי העולם במטרה לעודד חילופי ידע ושיתופי פעולה חוצי מדינות. הובלנו את בשורת החדשנות לרשויות המקומיות עם יריד החדשנות האורבנית Muni-Expo שנתן וימשיך לתת לרשויות כלים רבים וידע יקר ערך בשאיפה להתייעלות וחדשנות מתמדת. לאורך כל הדרך עמדנו בקשר מתמיד עם הרשויות המקומיות והיינו קשובים לצרכים שעולים מן השטח ומהתושבים, כי אנחנו מאמינים שהרשויות המקומיות הן אלו שמכירות את הרחוב הישראלי ויודעות מה התושבים באמת צריכים. גם בשנים הבאות נמשיך בעשייה, נרחיב את התכניות הקיימות לאוכלוסיות חדשות, נגדיל את העוגה התקציבית של הרשויות המקומיות ונהווה גוף מייצג ומלווה לכל רשות בכל דבר ועניין.

אני מבקש להודות לכל השותפים לעשייה שעזרו לנו להוביל קדימה את הרשויות המקומיות. יחד נמשיך להצעיד את השלטון המקומי לעוד הרבה שנים של עשייה ושגשוג.

לא פחדנו להציב את היעדים הגבוהים ביותר, ועמדנו בכולם; הפיכת הרשויות המקומיות לכוח מניע בחברה הישראלית, קידום רשויות ממגזרים שונים, שיפור החינוך במדינת ישראל ויצירת אלטרנטיבות להורים עובדים